Tuberek.pl

Tricki, tipsy i lifehacki

Słowo kluczowe

Co to jest słowo kluczowe?

W środowisku osób obeznanych z internetem, wyszukiwarkami i pozycjonowaniem hasła jak słowo kluczowe czy fraza kluczowa nie stanowią najmniejszej tajemnicy. Jednak są także ludzie, dla których usystematyzowanie tego typu wiedzy będzie bardzo pomocne. 

Na pewno instynktownie czujesz, czym jest słowo kluczowe i fraza kluczowa. Niemniej jednak dla stuprocentowej pewności postaram się to wyjaśnić.

Słowo kluczowe

Słowem kluczowym nazywamy po prostu słowo, które wpiszą w wyszukiwarce google osoby będące w grupie docelowej twojego biznesu czy strony internetowej.

Jeżeli prowadzisz salon z tipsami, Twoim słowem kluczowym będą z pewnością „tipsy”, „paznokcie” itp. I właśnie na te słowa musisz pozycjonować swoją stronę internetową, by docierać do osób zainteresowanych Twoimi usługami.

Fraza kluczowa

Fraza kluczowa jest zbitkiem słów kluczowych np. „tipsy Wrocław”, „co to jest słowo kluczowe”, „co to jest isbn„.

Skąd brać słowa kluczowe?

Jest kilka sposób na to, by dowiedzieć się, na jakie słowa kluczowe się pozycjonować:

  • własna intuicja i logika,
  • słowa kluczowe, na które pozycjonuje się konkurencja (dlatego przydatna jest analiza konkurencji, o której za jakiś czas)
  • obserwacja i analityka statystyk własnej strony (być może jakieś słowo czy fraza przypadkiem „chwyci” i będzie stanowiła punkt zaczepienia, na którym zaczniemy budować naszą strategię).

Czy każde słowo kluczowe jest równie ważne?

Nie. Obserwacja i analityka pozwoli Ci ustalić, które słowa i frazy ściągają bardziej wartościowy ruch, czyli np. taki, który realizuje jakieś założone cele – zakup, wypełnienie formularza, zapis na newsletter itp.

Wiedzę o słowach kluczowych można (a nawet należy) wykorzystywać również na YouTube.

Photo by Edho Pratama on Unsplash

Comments

comments