Tuberek.pl

Tricki, tipsy i lifehacki

Jak stworzyć konto na YouTube?

Jak stworzyć konto na YouTube?

Wiele osób zadaje pytanie jak stworzyć konto na YouTube? Czy jest to możliwe bez rejestrowania konta w Google? Niestety nie. Od 2006 roku, a więc niemal od samego początku, serwis YouTube jest własnością Google, a w interesie Google jest, abyśmy konta rejestrowali.

Jeszcze kilka lat temu możliwe było stworzenie kanału na YouTube, bez posiadania konta w Google – wystarczyło mieć jakąkolwiek skrzynkę pocztową. Od pewnego czasu jest to niemożliwe, ponieważ Google dąży do integracji swoich usług. Rejestrując się w Google – chociażby po to, aby mieć skrzynkę mailową w gmail – możemy sobie bardzo szybko wyklikać każdą inną usługę – Google Drive, Google Sites, Google+ (ten ostatni chyba już naprawdę umiera), czy właśnie YouTube.

Jak to wygląda w praktyce?

Kiedy mamy już zarejestrowane konto gmail, wchodzimy na YouTube, klikamy w prawym, górnym rogu na avatar i z menu wybieramy opcję mój kanał.

Tworzenie kanału na YouTube

Ponieważ robimy to pierwszy raz, YouTube pyta nas, pod jaką nazwą chcemy figurować:

Tworzenie kanału na YT

Możemy wpisać swoje imię i nazwisko, jeżeli chcemy, aby było to po prostu nasze osobiste konto, którym będziemy komentowali i lajkowali treści innych użytkowników. Jeżeli kanał ma nam służyć do promowania marki, wybieramy opcję Użyj nazwy firmy lub innej, dostępnej w dolnej części formularza.

Konfiguracja kanału na YouTube

Szczegółowa konfiguracja zostanie opisana w osobnym artykule.

 

fot. Eastlandtunes, pixabay.com, CC0

Comments

comments

Powiązane