Tuberek.pl

Tricki, tipsy i lifehacki

grafika kanału na YouTube

Szablon tła na yt

Od pewnego czasu YouTube zezwala na zamieszczanie tła (grafika kanału) w ściśle sprecyzowanym wymiarze 2560 x 1440. Odpowiada on dużym monitorom oraz nowoczesnym telewizorom. Poniżej znajduje się specyfikacja pliku oraz szablon tła na yt, z którego możecie korzystać do przygotowania swojej własnej grafiki kanału – wystarczy otworzyć plik w dowolnym programie graficznym (zalecany Photoshop lub Gimp) i stworzyć własne tło na nowej warstwie.

Wymiary grafiki kanału

Wielkość pliku graficznego powinna wynosić 2560 x 1440 pikseli. Plik nie powinien przekraczać rozmiaru 4 MB. Tło podzielone jest na kilka obszarów. Zaplanowanie grafiki w odpowiedni sposób sprawi, że nasz kanał będzie wyglądał dobrze zarówno na desktopie, laptopie, tablecie jak i telefonie.

Szablon tła na YT
Szablon tła na YT – kliknij, by otworzyć w nowym oknie i pobrać

Podstawowym obszarem, który widać zarówno na desktopie, jak i laptopie, jest środkowy obszar o wymiarach 1536 x 423 px. Jest to obszar minimalny. W przypadku komputerów z wyższą rozdzielczością, obrazek może być pokazany szerzej, więc tło powinno być przewidziane dla wymiarów 2560 x 423 px.

Obszar 1855 x 423 px jest przeznaczony dla tabletów.

Jak podmienić grafikę kanału?

Aby podmienić grafikę kanału, należy zalogować się na swoje konto, a następnie z menu w prawym górnym rogu (po kliknięciu w avatar) wybrać opcję moje konto. Następnie najeżdżamy na tło kanału. W prawym, górnym rogu powinna pojawić się ikona symbolizująca aparat fotograficzny. Po kliknięciu w nią otwiera się okno, w którym możemy wybrać z dysku plik tła.

Po wybraniu grafiki i wczytaniu jej na serwer, możemy dostosować przycięcie lub wybrać obraz spośród innych plików wgranych na serwer wcześniej.

Szablon grafiki kanału YouTube – plik do pobrania

Powyższy szablon tła na youtube możesz także pobrać klikając na ten link prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję Zapisz link jako…

szablon tła na yt

Comments

comments

Powiązane